Przed nami luty, czyli miesiąc poprzedzający galę rozdania Oscarów. Jest to także czas szczególny pod względem premier filmowych - na ekranach polskich kin, z kilkumiesięcznym opóźnieniem, pojawią się obsypane nagrodami produkcje festiwalowe. Jednak mnóstwo do zaoferowania ma w tym miesiącu także Netflix - na platformie w ciągu najbliższych 28 dni zadebiutują bowiem aż trzy seriale, a każdy z nich przeznaczony dla innej grupy odbiorców.
W niniejszym wpisie, standardowo, wybieram pięć moim zdaniem najlepiej zapowiadających się filmów i seriali, na które warto zwrócić szczególną uwagę.SZYBKA PIĄTKA: FILMY


Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

reż. Martin McDonaugh


Siedem nominacji do Złotch Globów i 8 do Oscara w najważniejszych kategoriach. Najnowszy film Martina McDonaugha - duchowego spadkobiercy braci Coen - przedstawia losy zdesperowanej kobiety, która w imię sprawiedliwości za brutalną śmierć córki, wynajmuje trzy tablice reklamowe i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz skierowany w stronę lokalnego szeryfa. Osobisty dramat matki, momentalnie przeradza się w otwartą wojnę z tamtejszymi siłami porządkowymi. Znakomitej Frances McDormand towarzyszą na ekranie między innymi Sam Rockwell oraz Woody Harrelson.
Premiera 2 lutego.


Disaster Artist

 reż. James Franco

 

Prawdopodobnie największy fenomen dekady - autotematyczna (a tym samym biograficzna) produkcja, przedstawiająca kulisy powstania "najgorszego filmu świata" - "The Room". W roli niesławnego wyrzutka Hollywoodu - Tommy'ego Wiseau, wciela się sam James Franco - zdobywca Złotego Globu za najlepszą męską kreację komediową. Ale uwaga - to film od fana dla fanów, dlatego jeśli jeszcze nie widzieliście oryginału - przed wybraniem się na "Disaster Artist" czym prędzej po niego sięgnijcie!
Premiera 9 lutego.


Kształt wody

reż. Guillermo del Toro


Guillermo del Toro  powraca  na ekrany kin z historią na pograniczu steampunkowej fantastyki i mrocznej baśni dla dorosłych. Osadzony w zimnowojennych realiach "Kształt wody" opowiada historię  Elisy - niemej pracownicy rządowego laboratorium, w którym  prowadzone są eksperymenty na tajemniczej istocie z głębin, mające wpłynąć na losy świata. Przed obiektywem Sally Hawkins, Michael Shannon i Octavia Spencer. Na zachętę dodam, że film został niesamowicie ciepło doceniony przez krytyków, o czym świadczą nominacje do Oscara (13!) i prestiżowy Złoty Lew na festiwalu w Wenecji. Ale czy w parze z ilością nagród idzie również jakość? Przekonamy się 16 lutego.


Nić Widmo

reż. Paul Thomas Anderson


Największa nadzieja współczesnego kina - Paul Thomas Anderson - kazał czekać na swój kolejny film niemal 4 lata. Reżyser bierze na warsztat niebanalny temat - "Nić Widmo" opowie o 60-letnim krawcu - Reynoldsie Woodcocku, który pod wpływem uczucia do młodej dziewczyny, zmuszony będzie przewartościować swoje dotychczasowe, poukładane życie. W roli głównej Daniel Day-Lews, dla którego - jeśli wierzyć słowom samego aktora - jest to ostatnia rola przed odejściem na (zasłużoną) emeryturę. Czy przyniesie mu ona kolejną, czwartą już statuetkę? Przekonamy się niebawem...
Premiera 23 lutego.


W ułamku sekundy

reż. Faith Akin


Kolejny po "Trzech billboardach..." portret kobiety (w tej roli Diane Kruger - lauretka Złotej Palmy w Cannes), doświadczającej nagłej i niespodziewanej straty. Film Fatiha Akina to - jeśli wierzyć recenzjom - emocjonalny rollercoaster ze społecznym zacięciem, przeplatający w sobie osobisty dramat jednostki ze scenami z przebiegu sądowego procesu. "W ułamku sekundy" jest także zdobywcą Złotego Globu w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny" i niemieckim kandydat do Oscara.
Premiera 23 lutego.SZYBKA PIĄTKA: SERIALE

 

Altered Carbon

NETFLIX 


Serial na podstawie cyklu  powieści Richarda K. Morgana pt. "Modyfikowany węgiel". Historia opowiada o wydarzeniach osadzonych w  mrocznej przyszłości, kiedy nowe technologie przekształciły społeczeństwo, a człowiek zdolny jest  przenosić swoją świadomości do innego ciała. Głównym bohaterem jest Takeshi Kovacs (Joel Kinnaman), który zostaje wybudzony ze snu przez milionera Laurensa Bancrofta; mężczyzna zleca mu zadanie rozwikłania zagadki morderstwa jego poprzedniego ciała.
Premiera całego 10-odcinkowego sezonu już 2 lutego. 

 

Everything Sucks!

 NETFLIX


Kolejna netfliksowa produkcja o szkolnych wyrzutkach, tym razem jednak garściami czerpiąca z nostalgii za złotymi latami 90, kiedy muzyki słuchało się z walkmana, w gry grało na Amidze, a zamiast oglądać Netfliksa, chodziło się do wypożyczalni kaset wideo. "Everything Sucks!" stawia w centrum fabuły konflikt między dwoma grupami licealistów: fanami filmu i miłośnikami teatru. Światowa premiera przewidziana jest na 16 lutego.

 

Seven Seconds

NETFLIX


Serial kryminalny z silnie zarysowanym kontekstem rasowym od pruducentki świetnie przyjętego "The Killing". 10-odcinkowa historia osadzona jest we współczesnym Jersey City i opowiada dramatyczną historię policjanta, który ze śmiertelnym skutkiem postrzelił czarnoskórego chłopca. Stróż prawa podejmuje nieudaną próbę zatuszowania swojego czynu, co doprowadza do eskalacji przemocy i wewnętrznego konfliktu. Premiera całego sezonu 23 lutego.

 

Good Girls

 NBC

Serial opowie o perypetiach trzech znudzonych życiem kobiet z amerykańskich przedmieść - Beth (Christina Hendricks), Ruby i Annie (Mae Whitman), które pragnąć zerwać z dotychczasową rutyną, pewnego dnia napadają na pobliski supermarket i obrabiają go za pomocą... pistoletów-zabawek. Co ciekawe - twórcy zapowiadają, że ich opowieść będzie połączeniem "Thelmy i Louise" z... "Breaking Bad". Brzmi co najmniej intrygująco. Premiera pilotażowego odcinka w Stanach 26 lutego.


The Looming Tower

Hulu 


"The Looming Tower" to zapis rywalizacji pomiędzy agentami o przeciwstawnych racjach z CIA i FBI, którą poprzedziły ataki na World Trade Center w 2001 roku. W rolach głównych zobaczymy Tahara Rahima oraz Jeffa Danielsa. Projekt powstał na podstawie nagrodzonej Pulitzerem książki Lawrence'a Wrighta pt. "The Looming Tower: Al Qaeda and the Road to 9/11". Premiera pierwszego (z dziesięciu) odcinka wyznaczona została na 28 lutego.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Featured Post

''Suspiria'' (2018), reż. Luca Guadagnino - recenzja

Przynajmniej raz w roku ma miejsce premiera filmu, który dzieli krytyków oraz widownie na dwa przeciwstawne obozy. Ci pierwsi zazwyczaj wyc...

Popularne posty

(C) Copyright 2018, All rights resrved Poza Kadrem. Template by colorlib