Przed nami luty, czyli miesiąc poprzedzający galę rozdania Oscarów. Jest to także czas szczególny pod względem premier filmowych - na ekranach polskich kin, z kilkumiesięcznym opóźnieniem, pojawią się obsypane nagrodami produkcje festiwalowe. Jednak mnóstwo do zaoferowania ma w tym miesiącu także Netflix - na platformie w ciągu najbliższych 28 dni zadebiutują bowiem aż trzy seriale, a każdy z nich przeznaczony dla innej grupy odbiorców.
W niniejszym wpisie, standardowo, wybieram pięć moim zdaniem najlepiej zapowiadających się filmów i seriali, na które warto zwrócić szczególną uwagę.SZYBKA PIĄTKA: FILMY


Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

reż. Martin McDonaugh


Siedem nominacji do Złotch Globów i 8 do Oscara w najważniejszych kategoriach. Najnowszy film Martina McDonaugha - duchowego spadkobiercy braci Coen - przedstawia losy zdesperowanej kobiety, która w imię sprawiedliwości za brutalną śmierć córki, wynajmuje trzy tablice reklamowe i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz skierowany w stronę lokalnego szeryfa. Osobisty dramat matki, momentalnie przeradza się w otwartą wojnę z tamtejszymi siłami porządkowymi. Znakomitej Frances McDormand towarzyszą na ekranie między innymi Sam Rockwell oraz Woody Harrelson.
Premiera 2 lutego.


Disaster Artist

 reż. James Franco

 

Prawdopodobnie największy fenomen dekady - autotematyczna (a tym samym biograficzna) produkcja, przedstawiająca kulisy powstania "najgorszego filmu świata" - "The Room". W roli niesławnego wyrzutka Hollywoodu - Tommy'ego Wiseau, wciela się sam James Franco - zdobywca Złotego Globu za najlepszą męską kreację komediową. Ale uwaga - to film od fana dla fanów, dlatego jeśli jeszcze nie widzieliście oryginału - przed wybraniem się na "Disaster Artist" czym prędzej po niego sięgnijcie!
Premiera 9 lutego.


Kształt wody

reż. Guillermo del Toro


Guillermo del Toro  powraca  na ekrany kin z historią na pograniczu steampunkowej fantastyki i mrocznej baśni dla dorosłych. Osadzony w zimnowojennych realiach "Kształt wody" opowiada historię  Elisy - niemej pracownicy rządowego laboratorium, w którym  prowadzone są eksperymenty na tajemniczej istocie z głębin, mające wpłynąć na losy świata. Przed obiektywem Sally Hawkins, Michael Shannon i Octavia Spencer. Na zachętę dodam, że film został niesamowicie ciepło doceniony przez krytyków, o czym świadczą nominacje do Oscara (13!) i prestiżowy Złoty Lew na festiwalu w Wenecji. Ale czy w parze z ilością nagród idzie również jakość? Przekonamy się 16 lutego.


Nić Widmo

reż. Paul Thomas Anderson


Największa nadzieja współczesnego kina - Paul Thomas Anderson - kazał czekać na swój kolejny film niemal 4 lata. Reżyser bierze na warsztat niebanalny temat - "Nić Widmo" opowie o 60-letnim krawcu - Reynoldsie Woodcocku, który pod wpływem uczucia do młodej dziewczyny, zmuszony będzie przewartościować swoje dotychczasowe, poukładane życie. W roli głównej Daniel Day-Lews, dla którego - jeśli wierzyć słowom samego aktora - jest to ostatnia rola przed odejściem na (zasłużoną) emeryturę. Czy przyniesie mu ona kolejną, czwartą już statuetkę? Przekonamy się niebawem...
Premiera 23 lutego.


W ułamku sekundy

reż. Faith Akin


Kolejny po "Trzech billboardach..." portret kobiety (w tej roli Diane Kruger - lauretka Złotej Palmy w Cannes), doświadczającej nagłej i niespodziewanej straty. Film Fatiha Akina to - jeśli wierzyć recenzjom - emocjonalny rollercoaster ze społecznym zacięciem, przeplatający w sobie osobisty dramat jednostki ze scenami z przebiegu sądowego procesu. "W ułamku sekundy" jest także zdobywcą Złotego Globu w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny" i niemieckim kandydat do Oscara.
Premiera 23 lutego.SZYBKA PIĄTKA: SERIALE

 

Altered Carbon

NETFLIX 


Serial na podstawie cyklu  powieści Richarda K. Morgana pt. "Modyfikowany węgiel". Historia opowiada o wydarzeniach osadzonych w  mrocznej przyszłości, kiedy nowe technologie przekształciły społeczeństwo, a człowiek zdolny jest  przenosić swoją świadomości do innego ciała. Głównym bohaterem jest Takeshi Kovacs (Joel Kinnaman), który zostaje wybudzony ze snu przez milionera Laurensa Bancrofta; mężczyzna zleca mu zadanie rozwikłania zagadki morderstwa jego poprzedniego ciała.
Premiera całego 10-odcinkowego sezonu już 2 lutego. 

 

Everything Sucks!

 NETFLIX


Kolejna netfliksowa produkcja o szkolnych wyrzutkach, tym razem jednak garściami czerpiąca z nostalgii za złotymi latami 90, kiedy muzyki słuchało się z walkmana, w gry grało na Amidze, a zamiast oglądać Netfliksa, chodziło się do wypożyczalni kaset wideo. "Everything Sucks!" stawia w centrum fabuły konflikt między dwoma grupami licealistów: fanami filmu i miłośnikami teatru. Światowa premiera przewidziana jest na 16 lutego.

 

Seven Seconds

NETFLIX


Serial kryminalny z silnie zarysowanym kontekstem rasowym od pruducentki świetnie przyjętego "The Killing". 10-odcinkowa historia osadzona jest we współczesnym Jersey City i opowiada dramatyczną historię policjanta, który ze śmiertelnym skutkiem postrzelił czarnoskórego chłopca. Stróż prawa podejmuje nieudaną próbę zatuszowania swojego czynu, co doprowadza do eskalacji przemocy i wewnętrznego konfliktu. Premiera całego sezonu 23 lutego.

 

Good Girls

 NBC

Serial opowie o perypetiach trzech znudzonych życiem kobiet z amerykańskich przedmieść - Beth (Christina Hendricks), Ruby i Annie (Mae Whitman), które pragnąć zerwać z dotychczasową rutyną, pewnego dnia napadają na pobliski supermarket i obrabiają go za pomocą... pistoletów-zabawek. Co ciekawe - twórcy zapowiadają, że ich opowieść będzie połączeniem "Thelmy i Louise" z... "Breaking Bad". Brzmi co najmniej intrygująco. Premiera pilotażowego odcinka w Stanach 26 lutego.


The Looming Tower

Hulu 


"The Looming Tower" to zapis rywalizacji pomiędzy agentami o przeciwstawnych racjach z CIA i FBI, którą poprzedziły ataki na World Trade Center w 2001 roku. W rolach głównych zobaczymy Tahara Rahima oraz Jeffa Danielsa. Projekt powstał na podstawie nagrodzonej Pulitzerem książki Lawrence'a Wrighta pt. "The Looming Tower: Al Qaeda and the Road to 9/11". Premiera pierwszego (z dziesięciu) odcinka wyznaczona została na 28 lutego.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Featured Post

''Bliskie spotkania trzeciego stopnia'' (1977), reż. Steven Spielberg - analiza

Niniejszy tekst stanowi fragment mojej pracy dyplomowej pt. Na skraju jutra. O przeobrażeniach i kondycji filmowej fantastyki naukowej na p...

Popularne posty

(C) Copyright 2018, All rights resrved Poza Kadrem. Template by colorlib